جواب خود را نیافتید؟با ما در تماس باشید

اگر پاسخ سوالات خود را نیافتید حتما با ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

کودکان در چه رده سنی در موسسه ثبت نام می شوند؟

کودکان سنین مختلف به شرح زیر می توانند در دوره ها شرکت نمایند :
1. کودکان 3 تا 4 سال : فعالیت این گروه برای یک سال تحصیلی طوری برنامه ریزی گردیده که زمینه ورود به دوره استعدادیابی را فراهم سازد به طوریکه سلابس ها و سرفصل های انتخاب شده از همین پنج رشته به زبان ساده تر و شادتر اجرا می گردد.
2. کودکان 4 تا 6 سال : به صورت روزانه در کتاب کاری تحت عنوان فلش بوک در دو بخش کار در موسسه و کار در خانه طبق سرفصل های پنج گروه می باشد.
3. کودکان 7 تا 12 سال : فعالیت های این گروه به صورت دوره های کوتاه مدت علمی، پژوهشی و تفریحی است که در سه جلد کتاب کار با سرفصل های پنج گروه رشته همراه با پژوه های پژوهشی برنامه ریزی شده است

آزمون استعدادیابی چه زمانی انجام می شود؟

معمولا بعد از ثبت نام و آرامش بعد از مدت یکماه از زمان بستگی به کودک دارد، که به چه شکل با شرایط موسسه کنار می آید و باید در شرایط آرامش و بدون اضطراب باشد.

دوره عمومی چه زمانی سپری می شود؟

معمولا بین 9ماه تا 5/1 سال بستگه به کودک می باشد.

تاریخ ثبت نام چگونه است؟

ترم عمومی+بین 9 ماه تا 5/1 سال
ترم خصوصی 2 سال

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام؟

کپی شناسنامه کودک
اصل و کپی شناسنامه پدر و مادر به همراه کارت ملی
عکس 3*4 کودک

موسسه مطالعه و خلاقيت كودك ونوجوان چيست و زير نظر كجاست و چه ارتباطي با آژانس جهاني استعداد يابي دارد؟

اين موسسه يك موسسه خصوصي خدمات پژوهشي است كه مطابق با مجوز وزارت علوم در خصوص ثبت و ارائه فعاليت موسسات خدمات پژوهشي فعاليت مي نمايد و ديوان عدالت اداري نيز طي حكمي جداگانه فعاليت آن را منفك از آموزش و پرورش تائيد و به رسميت شناخته است. اين موسسه زير نظر آژانس جهاني استعداد يابي فعاليت مي نمايد كه هدف آن كشف استعداد و شكوفائي خلاقيت استعدادهاي نهفته است مديريت و رياست دوره اي اين آژانس نيز در حال حاضر با ايران مي باشد

متد آزمون استعداد يابي چيست؟

اين آزمون جنبه رواني و جسمي داشته و در پايان آن كارنامه اي قابل پرينت به شما ارائه مي گردد كه در آن برخي ويژگيهاي رواني و جسمي آزمودني ارائه گرديده مثلا ميزان سلطه گري، جاه طلبي، تمركز، بهره هوشي، وضعيت تنفسي ، توده چربي(چاقي لاغري) و همچنين استعدادهاي او
روائي اين آزمون در مرحله نخست حدود 25 درصد مي باشد ولي كودكاني كه اين آزمون را داده اند بطور حضوري يا مكاتبه اي دورهايي را موسوم به دوره شكوفائي خلاقيت بين سه تا شش ماه طي كرده و سپس مجددا از آنان آزمون گرفته مي شود اين آزمون دوم ازروائي علمي بالاتري برخوردار بوده و با ضريب 70 درصد تعيين مي كند كودك شما استعداد چه كاري را دارد.

پس از ثبت نام و انجام آزمون و دریافت گواهینامه چه اتفاقی می افتد؟

پس از ثبت نام و انجام آزمون زمینه استعداد کودک شما مشخص شده و به شما اعلام می گردد و بعد از آن در دوره عمومی موسسه شرکت می نماید پس از پایان دوره عمومی آزمون مجدد گرفته می شود و طبق آن در دوره های تخصصی طبق استعداد شرکت میکند و پس از اتمام دوره تخصصی هر کودک در هر گروه رشته تخصصی که بالاترین نمره را کسب کند به مدت شش ماه دوره پژوهشی آن گروه رشته را طبق سیلابسهای فوق تخصصی موسسه می گذراند و سپس بدون آزمون وارد دوره پژوهشی می گردد.
وگواهینامه بین المللی را دریافت می نماید.

موسسه خلاقیت اندیشه کیان در چه راستایی فعالیت دارد؟

موسسه اندیشه کیان در راستای پرورش و روحیه پژوهشگری در کودکان به کمک متخصصین جهانی برای اولین بار در ایران با برگزاری آزمون ها و دوره های استاندارد بین المللی ابتدا استعداد فرزند 4 تا 12 ساله شما را یافته و سپس با برگزاری دوره های علمی، هنری، تفریحی به روش پژوهشی، علاوه برا افزایش دانش شناختی آن، زمینه شکوفایی خلاقیت و استعداد آن را در پنج گروه رشته (هنر، ورزش، علوم تجربی و آزمایشگاهی، ریاضی و فنی و مدیریت و علوم انسانی) بارور می سازد.

شیوه فعالیت کارگاه های موسسه به چه صورت است؟

اين موسسه يك موسسه آموزشي نبوده و زمينه فعاليت آن خدمات پژوهشي است به اين معنا كه با روش اشباع و آزمون و خطا امكاناتي جهت تجربه كردن در زمينه اي كه كودك استعداد دارد قرار مي دهد تا وي آزادانه آزمون و خطا و تجربه كرده و خود از درون برايش سوال به وجود آيد مثلا اگر كودكي استعداد نجوم دارد به وي آموزش نجوم يا ستاره شناسي داده نمي شود بلكه تلسكوپ در اختيار وي قرار مي گيرد تا آزادانه ماه و سيارات ديگر را رصد كند  البته در كنار موفقيت شكست در اين زمينه را نيز تجربه كند آنگاه برايش سوال بوجود آيد و خود براي كشف پاسخ سوالاتش به مربيان يا منابع علمي مراجعه نمايد چنين تجربه اي بي گمان زاينده خلاقيت خواهد بود.

متدولوژی استعدادیابی موسسه چیست؟

در موسسه مطالعه و خلاقیت کودک و نوجوان مخاطبین نوعا کودکان خردسال و فاقد تجربه اند لذا یک دوره سه ماهه عمومی برای آنان تعریف می گردد که در این دوره صرفنظر از زمینه ای که استعداد دارند زمینه های پنجگانه ریاضی فنی، علوم تجربی و آزمایشگاهی، هنر و معماری، تربیت بدنی، مدیریت و ارتباطات انسانی برای آنان به نمایش و معرض تجربه محیطی گذارده می شود به نحوی که کودک بتواند آزادانه با ابزار و ادوات اولیه یا اصطلاحا مبانی هر یک از این رشته ها آشنایی نسبی پیدا کند بی گمان این آشنائی که ما آن را روش اشباعی می نامیم با آموزش تفاوتی بنیادی دارد در این روش فقط کودک در محیط و معرض تماس قرار می گیرد تا فقط ببیند و تجربه کند بدون اینکه از او خواسته شود چیزی حفظ کند، امتحانی بدهد و یا اجباری داشته باشد.

تفاوت روش پژوهشي با آموزشي چيست؟

در روش پژوهشي كودك خود آزمون و خطا كرده از درون برايش سوال پيش مي آيد اما در روش آموزشي كودك حاصل آزمون و خطا  تجربيات ديگران را حفظ مي كند و بايد پاسخ سئوالاتي كه از بيرون به او داده مي شود را بر اساس محفوظاتش بگويد مثلا در آموزش حفظ مي كند كه سرعت نور سيصد هزار كيلومتر در ثانيه است و بعد بر اساس اين محفوظات مسئله حل مي كند در حالي كه در روش پژوهشي فقط كافي است كودك با انجام چند آزمايش و تجربه ساده مثلا تركاندن يك ترقه در شب در فاصله اي دور و مشاهده نور آن و سپس شنيدن صدايش با تاخير برايش  اين سوال ايجاد شود كه چرا تصوير زودتر از صدا ديده شد همين كافي است تادر ذهن كودك از درون اين سئوال نقش ببندد كه شايد سرعت نور از سرعت صدا يا چيزهاي ديگر بيشتر باشد بدون اين كه نياز به حفظ فرمول و عدد و چيزهاي ديگري باشد.

آزمون استعداد يابي براي چه گروه سني است؟

از 3 سال تا 18 سال به تفكيك گروه سني آزمون تغيير مي كند.

در خبرنامه سایت عضو شوید

    تماس مستقیم